Wędrówki po zdrowie

Możliwe, że w zeszłym roku w Polsce pojawiło się nawet 400 tysięcy osób, które przybyły tutaj w ramach turystyki medycznej.

Szacuje się, że ta liczba z każdym rokiem rośnie o kolejne kilkanaście procent. Także Polacy coraz chętnie leczą się za granicą. O leczeniu w naszym kraju najczęściej myślą Niemcy, Brytyjczycy a także Skandynawowie. Oczywiście takim czynnikiem, który zachęca do korzystania z naszych usług będzie cena, która jest tutaj kilka razy niższa.

Dodatkowo Ci turyści medyczni, którzy do nas przebywają najczęściej u nas otrzymają możliwość wykonania zabiegu szybciej niż u siebie. Kwestią, która zachęca turystów medycznych do Polski będzie także to, że nasza kadra jest coraz lepiej przygotowana i rzeczywiście zabiegi są wykonywane na doskonałym poziomie. Według badań z każdym rokiem rośnie liczba zachodnich nacji, które wybierają się na leczenie do naszego kraju. Według brytyjskich statystyk takie leczenie interesuje nawet 190 tysięcy mieszkańców, a dodatkowo mówi się o tym, że ta liczba i tak jest mocno zaniżona. Wiele z tych osób wybiera właśnie Polskę. Korzystają oni z pomocy stomatologów, okulistów, chirurgów plastycznych czy kardiologów. Kobiety wybierają także usługi ginekologów.

Podróż po zdrowie Pacjenci często odwiedzają kilku specjalistów za jednym razem. Jeśli chodzi o koszty to nawet mimo kwestii podróży i zakwaterowania to będzie to dla nich atrakcyjna możliwość, ponieważ zabiegi są u nich nawet 80% droższe niż w naszym kraju. Nasze rodzime placówki dodatkowo cały czas starają się wprowadzać rozwiązania, dzięki którym turyści otrzymają lepsze warunki, a także będą mieli zagwarantowaną pomoc w czasie terapii i pobytu w naszym kraju. Obcokrajowcy nie wykorzystują jednak tylko leczenia prywatnego. Mogą także dostawać dofinansowanie ze swoich ubezpieczalni. W ten sposób korzystają z karty EKUZ. W tym przypadku często wybierane są jednak Czechy oraz Słowacja, ponieważ tam na zabieg będzie się czekało zdecydowanie krócej niż w Polsce, a ten czynnik dla turystów medycznych także ma swoje istotne znaczenie.