Strona główna > Turystyka medyczna w Polsce > Medycyna turystyczna w Polsce

Jeśli chodzi o chirurgie plastyczną to należy ona do turystyki medycznej i jest w niej szczególnie popularna.

Szczególnie pacjenci z takich krajów jak Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Irlandia chętnie z niej korzystają. Jeśli chodzi o najbardziej popularne zabiegi to większość lekarzy nadal wskazuje, że będzie to powiększanie i zmniejszanie piersi. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ w Polsce taki zabieg może być dwa a w niektórych przypadkach nawet trzy razy tańszy niż na zachodzie czy w Ameryce. Oprócz tego, do często wybieranych zabiegów należeć będzie również liposukcja, korekcja uszu, nosa czy powiek.

Niekiedy realizuje się także lifting twarzy. Gdy chodzi o liposukcję to będzie ona kosztować najczęściej kilka tysięcy złotych, natomiast w innych krajach unii podobnie jak przy powiększaniu czy pomniejszaniu piersi ten zabieg może być kilka razy droższy. W ten prosty sposób pojawią się u nas liczni turyści medyczni między innymi z krajów Wschodnich. Jeśli chodzi o placówki, które budzą największe zainteresowanie to zaliczają się do nich duże miasta w naszym kraju. Oprócz wspomnianych już zabiegów w ramach turystyki medycznej dość często realizuje się u nas operacje ortopedyczne. Jeśli chodzi o turystykę to w ramach ortopedii pojawiają się u nas pacjenci z zachodnich krajów Unii, Rosji czy Ameryki.

Wymiana stawu biodrowego Realizowane zabiegi to najczęściej wymiana stawu kolanowego czy biodrowego. Oczywiście najważniejsza jest tutaj bardzo niska cena takiego zabiegu, ale swoje istotne znaczenie ma także fakt, że w naszym kraju specjaliści są doskonale przygotowani do realizowania tych zabiegów. Chętnie wykonuje się także zabiegi na rękach: łokciu, nadgarstku oraz barku. W naszym kraju wykonuje się je za kilka tysięcy złotych. Jeśli chodzi o turystykę medyczną to cały czas zainteresowaniem cieszą się pobyt rehabilitacyjne. Decyduje się właśnie na nie wielu pacjentów z zachodnich krajów. Cała turystyka medyczna rozwija się doskonale i ma duże znaczenie dla naszej gospodarki. Rola ta powinna w kolejnych latach rosnąć, ponieważ zainteresowanie tego typu zabiegami staje się coraz większe.