Strona główna > Popularne zabiegi > Turystyka medyczna- które z zabiegów medycznych są najbardziej popularne?

Jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia, że Polska może być krajem docelowym dla osób z zagranicy chcących się u nas leczyć.

Na szczęście wszystko się zmienia i obecnie jesteśmy silną konkurencją na rynku europejskim. Co wpłynęło na to, że turyści zagraniczni wybierają coraz częściej nasz kraj? Przede wszystkim to, że nasza służba medyczna to wykwalifikowany personel o bardzo dużej wiedzy i umiejętnościach. Nasi lekarze dysponują też znakomitym sprzętem diagnostycznym i medycznym, dzięki którym można wykonać praktycznie każdy zabieg. W klinikach i szpitalach nasz personel posługuje się też coraz oprócz tego, głównym atutem są konkurencyjne ceny w porównaniu do innych europejskich krajów.

Z przeprowadzonych badań wynika, że obecnie turystyka medyczna w naszym kraju to jedna z najprężniej rozwijających się branż w naszym kraju. Ma też znakomite perspektywy na rozwój na najbliższe lata. Jakie zabiegi cieszą się największą popularnością wśród zagranicznych turystycznych i dlaczego? Głównym aspektem jest tutaj niska cena, przy niektórych zabiegach różnica sięga nawet 80 procent. Dodatkowo czas oczekiwania jest stosunkowo krótki, a poziom kwalifikacji lekarzy jest bardzo wysoki. Wielu lekarzy posługuje się też językami obcymi, co znacznie ułatwia komunikację z pacjentami. Największym zainteresowaniem cieszą się zabiegi stomatologiczne, okulistyczne, kardiologiczne i chirurgii plastycznej.

Turystyka związana ze stomatologią cieszy się taką popularnością, że ma nawet już swoja nazwę – denturyzm. Ceny zabiegów dentystycznych są u nas nieporównywalnie niższe niż w Wielkiej Brytanii czy Anglii. Turyści z tych krajów przyjeżdżają z tych krajów nie tylko na leczenie zębów, ale także na wszczepienie implantów. Zabiegi związane z implantami są obecnie najbardziej popularne w naszym kraju. Dla porównania cena jednego implantu w Polsce kosztuje około 5 tysięcy, a taki sam w Wielkiej Brytanii to koszt nawet 13 tysięcy. Dentyści polscy mają w swojej ofercie najlepsze produkty, których jakość jest sprawdzona i znana we wszystkich krajach europejskich.

Zobacz również