Strona główna > Istota turystyki medycznej > Korzyści z turystyki medycznej

Jeśli chodzi korzyści jakie związane są z turystyką medyczną to na pewno będzie to fakt związany z tym, że nasze placówki medyczne są coraz bardziej przygotowane do pracy na wysokich zagranicznych standardach.

Co za tym idzie również dla nas komfort pobytu w takich placówkach jest dużo lepszy. Cały czas następuje także zmiana sprzętu, który jest coraz lepszy i gwarantuje większa skuteczność realizowanych zabiegów. Kolejny kierunek rozwoju związany jest także z infrastruktura, która musi iść do przodu, by zadowolić przybywających do naszego kraju gości. Nasze hotele czy pensjonaty, które są przeznaczone dla gości z zagranicy stoją rzeczywiście na coraz wyższym poziomie. Wydaje się właśnie, że Polska w ramach turystyki medycznej ma szanse wybić się przed inne kraje.

Powinna podjąć jednak działania promocyjne, na które zdecydowali się miedzy innymi Czesi i Węgrzy, gdzie turystyka medyczna również się rozwija. Wydaje się, że takie marketingowe działania mogą mieć duże znaczenie i dzięki nim korzyści z turystyki medycznej będą jeszcze większe, bo więcej będzie osób z zagranicy, które będą chciały w naszym kraju się pojawić. Poza krajami europejskimi, gdy chodzi o turystykę medyczną to cały czas takim dużym zainteresowaniem cieszą się kraje dalekiej Azji takie jak Tajlandia, Malezja czy Indie.

Tam jednak w głównej mierze pojawiają się turyści z Ameryki. Polska może iść wzorem tych krajów i także rozwijać swoje możliwości w zakresie turystyki medycznej. Silne działania marketingowe na tym polu stara się podejmować między innymi województwo Zachodnipomorskie. Tam to pojawia się najwięcej turystów możliwe, że właśnie dlatego, że cały czas prowadzone są działania reklamujące. Dzięki nim zainteresowanie turystyką medyczną w tych okolicach jest cały czas na wysokim poziomie i pojawia się tam bardzo wiele osób.